Dbajmy o bezpieczeństwo klientów stawiając na profesjonalne wyposażenie siłowni.

W ostatnich latach wzrosła liczba nowo wybudowanych siłowni i klubów fitness w Polsce. Tym samym wzrosła też konkurencja na tym rynku, więc właściciele klubów tego typu starają się zachęcić ćwiczących promocjami specjalnymi lub bardziej atrakcyjną ofertą.

W standardowym wyposażeniu siłowni znajdziemy steppery, bieżnie, rowery i wiosła treningowe. Kluby fitness oprócz codziennych ćwiczeń i aerobiku oferują także spinning czyli rytmiczną „przejażdżkę” na rowerze treningowym w takt muzyki.

Bieżnia treningowa pozwoli nam stać się (przynajmniej przez chwilę) długodystansowym biegaczem, a po ćwiczeniach na stepperze będziemy czuć się, jakbyśmy właśnie weszli schodami na szczyt drapacza chmur. Wszystko jednak ma sens. Dzięki regularnym ćwiczeniom zamienimy nadmiar tkanki tłuszczowej w mięśnie.

Badania psychologów wskazują jednoznacznie. Jeśli dużo ćwiczymy, czujemy się silniejsi i zdrowsi, a dodatkowo radzimy sobie z codziennym stresem poświęcając czas na doskonalenie budowy własnego ciała. Dlatego warto poświęcić także dłuższą chwilę, aby z czystym sumieniem wybrać odpowiednie miejsce treningu, a także jego cykl.

Szukając odpowiedniej siłowni lub klubu fitness popytajmy znajomych o rekomendacje. Ważne jest to, czy klub oferuje nowoczesny sprzęt fitness i czy zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy. Warto to sprawdzić, żeby w połowie zajęć nie zrezygnować z treningu.